Све редакције које желе да извјештавају са ових догађаја требају да акредитују своје представнике, а захтјеве за акредитације можете да пошаљете на мејл адресу prvaligafsrs@gmail.com, док све остале информације можете да добијете на телефон 066 977 896.

Процес акредитовања биће затворен у сриједу, 26. јуна у 16 часова.

Донација Фудбалског савеза Србије за иградњу терена са вјештачком травом

У дану одржавања Свесрпског сабора када су планиране бројне манифестације, Бранислав Недимовић, потпредсједник Фудбалског савеза Србије, посјетио је данас ФК Војводина где је заједно са предсједником новосадског клуба Драгољубом Збиљићем, разговарао са Дејаном Лукендићем, генералним секретаром ФС Републике Српске, о сарадњи са ФС Републике Српске.

Раднику уручен шампионски пехар

Послије сусрета посљедњег 34. кола шампионата против Рудар Приједора (0:0) одиграног на Градском стадиону у Бијељини Душан Марковић, потпредсједник Фудбалског савеза Републике Српске фудбалерима Радника уручио је трофеј, а медаље Дејан Лукенцић, генерални секретар Савеза.

Куп трофеј припао Звијезди-09

Екипа из Етно села Станишићи код Бијељине у финалном мечу на Градском стадиону у Бањалуци побиједила је добојску Слогу послије бољег извођења пенала резултатом 7:6, јер је послије 90 одиграних минута било неријешено – 1:1. Повела је Звијезда-09 голом Годсвила Вадзеа у 25. минуту, а изједначио је Момчило Мркаић у 37. минуту.

Јуниори Слоге освојили Куп

Добојлије су у финалном сусрету на помоћном терену Градског стадиона у Бањалуци савладале вршњаке из Крупе послије бољег извођења пенала – 4:3. У регуларном току сусрета резултат је био неријешен – 3:3. Голове за Слогу су постигли Ријад Курдић у 54. и 83. и Тео Јозиновић у 90+3. минуту, док су стријелци за Крупу били: Никола Петровић у 45, Михајло Шева у 70. и Милош Келеман у 77. минуту.

Утакмице баража 9. и 12. јуна

Прве утакмице баража за попуну Прве лиге Републике Српске у сезони 2024/25. биће одигране у недјељу, 9. јуна 2024. године с почетком у 17.30 часова, а у њима ће да буду домаћини другопласирани тимови других лига исток и запад.

Реванш сусрети заказани су за сриједу, 12. јун 2024. године такође у термину од 17.30 часова, а у њима ће домаћини да буду прволигаши који заузму 15. и 16. позицију на табели.

Јуниори Крупе и Слоге у лову на трофеј Купа

Прије сениорског финала Купа Републике Српске „др Милан Јелић“ на помоћном терену Градског стадиона у Бањалуци ће се сутра, од 15 часова, за трофеј Омладинског Купа састаће се јуниори Крупе и Слоге из Добоја.

Слога и Звијезда-09 јуре свој први пехар Купа

На Градском стадиону у Бањалуци сутра од 18 часова биће одиграно 30. финале у 31. издању Купа Републике Српске „др Милан Јелић“ у којем ће се састати, из прошле сезоне, два премијерлигаша БиХ Слога из Добоја и Звијезда-09 из Етно села Станишићи код Бијељине.