2ЛЗ - Борац славио против Слоге резултатом 3:0

од АС ФС РС

У одложеној утакмици 2. кола, у којој су на Градском стадиону у Шамцу, снаге одмјерили домаћи Борац и србачка Слога, успјешнији су били играчу Борца који су славили резултатом 3:0.

Поменута утакмица је требала да се игра у суботу, 18. августа, али због изненадне смрти предсједника ОФС Шамац, Светозара Евђића, утакмица је одложена за сриједу.

Утакмица је почела са 25 минута закашњења, јер је гостујућа екипа каснила у доласку због обуставе саобраћаја на путу код Модриче.

Домаћи тим је повео у самом финишу првог полувремена након гужве у шеснаестерцу Слоге, када се најспретнијим показао Милан Симеуновић. Резултатом 1:0 отишло се и на паузу, да би у наставку утакмице гледаоци могли да виде још два гола.

Након периода пресинга гостију, слободног ударца са саме линије шеснаестерца, а након брилијантне одбране голмана домаћих и корнера за Српчане, играчи Борца изводе брз контранапад који успјешно завршава Јанко Дујмушић за 2:0. У том тренутку, домаћи тим је играо са играчем мање, јер је Илић три минута раније добио други жути картон.

До краја утакмице, Борац је дао још један гол, преко Симеуновића.