У Прњавору одиграна утакмица репрезентативаца 2009. годишта

од Славко Басара

Претпосљедњег дана репрезентативног кампа Фудбалског савеза Републике Српске у Прњавору одиграна је интерна утакмица између двије екипе играча рођених 2009. године, а “Наранџасти” су били бољи и побиједили “Зелене” резултатом 2:1 (1:1).

Већ у четвртом минуту “Наранџасти” су повели голом Александра Цигановића из бијељинског Радника, изједначио је, у 20. минуту Матеј Декет, узданица бањалучког Борца, да би коначан резултат и побједу “Наранџастима” донио Павле Сладојевић, члан бањалучког ОФК Спартака 2013.

Утакмица је одиграна два пута по 30 минута, а селектор Милан Озрен заједно са својим сарадницима био је задовољан након ове утакмице. Репрезентативни камп у Прњавору, прва акција Фудбалског савеза Републике Српске у овој години која је трајала пет дана, завршава се сутра. Камп је пратио и у њему свакодневно учествовао Зоран Декет, координатор свих репрезентативних селекција Фудбалског савеза Републике Српске. Репрезентативну експедицију Републике Српске данас је у Прњавору посјетио и Горан Ђукић, изасланик Вице Зељковића, предсједника Фудбалског савеза Републике Српске.

Наранџасти” - “Зелени” 2:1 (1:1)

Игралиште са умјетном травом крај аутопута “9. јануар”. Гледалаца: 100. Судија: Славиша Јованић (Прњавор). Стријелци: 1:0 Цигановић (4), 1:1 Декет (20) 2:1 Сладојевић (35).

НАРАНЏАСТИ”: Бобар, Шешлија, Тодоровић, Боснић, Станимировић, Вујиновић, Сладојевић, Лазендић, Цигановић, Вукелић, Шарчевић. Још су играли: Дукић, Граховац, Толимир, Шеховац, Кесић.

ЗЕЛЕНИ”: Радановић, Пејаковић, Тешић, Несторовић, Кецман, Плиснић, Јанковић, Берак, Рисовић, Декет, Савановић. Још су играли: Радовановић, Јовановић, Бркљач, Кахвић, Вучковац, Лучић.