Побједа млађих кадета против Леотара на Полицама

од АС ФС РС

Репрезентација млађих кадета Републике Српске (дјечаци рођени 2007. године) побиједила је данас, у пријатељској утакмици на стадиону Полице у Требињу, вршњаке из Леотара са убједљивим резултатом 3:0.

Република Српска је играла без репрезентативаца из премијерлигашких клубова бањалучког Борца, Слоге Меридиан из Добоја и управо Леотара и то против селекције домаћина у којој су играли фудбалери и годину дана старији.

Први гол постигнут је у 27. минуту, а стријелац је био Стефан Терзић, члан вишеградске Дрине ХЕ и тим резултатом је завршен први дио утакмице. У наставку виђене су још двије лопте у мрежи Требињаца. Прво је у 52. минуту узданица Модрича Алфе Едвин Турсић постигао погодак, да би коначан резултат у 68. минуту поставио Аљиша Гузина из бањалучког ОФК Спартака 2013.

Била је ово корисна провјера за стручни штаб репрезентације млађих кадета Републике Српске који је предводио тренер Олег Ћурић, заједно с помоћницима Бојаном Раниловићем и Огњеном Шатаром, а у игру је увео 21 фудбалера.

Репрезентација Републике Српске борави на кампу у Требињу у оквиру Љетне школе спорта коју организује Министарство породице, омладине и спорта и трајаће седам дана, завршава 31. јула.

Леотар – Република Српска 0:3 (0:1)

Стадион: Полице у Требињу. Гледалаца 100. Судија: Александар Краљ (Требиње) Стријелци: 0:1 Терзић (27), 0:2 Турсић (52), 0:3 Гузина (68).

ЛЕОТАР: Тешановић, Спаић, Корол, Сувајац, Бегенишић, Глоговац, Поповић, Пејовић, Климовић, Љубенко, Руњевац. Још су играли: Лакић, Мићевић, Вујевић, Спахић.

РЕПУБЛИКА СРПСКА: Тузлић, Гузина, Максимовић, Вученовић, Келечевић, Деспотовић, Терзић, Вућићевић, Алексић, Тимотија, Штркић. Још су играли: Балешевић, Максимовић, Тодоровић, Радивојац, Михић, Вујичић, Малетић, Цвјетиновић, Антонић, Турсић.