Вијести - преглед чланка

Одлука о саставу Прве, Других и Регионалних лига ФС РС за такмичарску сезону 2019/2020 година

од Зоран Вајкић

На  основу члана 35. Статута ФС РС,Извршни одбор ФС РС на сједници одржаној 03.07.2019 године., доноси следећу:

 

О Д Л У К У

о саставу Прве, Других и Регионалних лига ФС РС

за такмичарску сезону 2019/2020 година

 

Члан 1.

 

Прву лигу ФС РС за такмичарску сезону 2019/2020 година, чиниће следећи клубови:

 

  1. ФК „Рудар Приједор“ Приједор
  2. ФК „Славија“ И.Сарајево
  3. ФК „Козара“ Градишка
  4. ФК „Крупа“ Крупа на Врбасу
  5. ФК „Слога“ Горње Црњалово
  6. ФК „Модрича Алфа“ Модрича
  7. ФК „Подриње“ Јања
  8. ФК „Жељезничар Спорт тим“ Бања Лука
  9. ФК „Јединство“ Брчко
  10. ФК „Текстилац“ Дервента

 

Члан 2.

 

Другу  лигу ФС РС група ЗАПАД за такмичарску сезону 2019/2020 година, чиниће следећи клубови:

 

  1. ФК „Слобода“ Н.Град
  2. ФК „Слога“ Добој
  3. ФК „Пролетер“ Теслић
  4. ФК „Карановац“ Бања Лука
  5. ФК „Борац“ Шамац
  6. ФК „Омарска“ Омарска
  7. ФК „Љубић“ Прњавор
  8. ФК „Јединство“ Жеравица
  9. ФК „Лакташи“ Лакташи
  10. ФК „Младост“ Д.Слатина
  11. ФК „Дубраве“ Дубраве
  12. ФК „Слога“ Трн
  13. ФК „Слога“ Србац
  14. ФК „Борац“ К.Дубица
  15. ФК „Слобода“ М.Град
  16. ОФК „Полет 1926“ Брод

 

Члан 3.

 

Другу  лигу ФС РС група ИСТОК за такмичарску сезону 2019/2020 година, чиниће следећи клубови:

 

  1. ФК „Леотар“ Требиње
  2. ФК „Фамос“ И.Илиџа           
  3. ФК „Илићка 01“ Брчко
  4. ФК „Јединство“ Бродац
  5. ФК „Дрина Хе“ Вишеград
  6. ФК „Пролетер“ Дворови
  7. ОФК „Гласинац 2011“ Соколац
  8. ФК „Стакорина“ Чајниче
  9. ФК „Младост“ Гацко
  10. ФК „Младост“ Рогатица
  11. ФК „Вележ“ Невесиње
  12. ФК „Будућност“ Пилица
  13. ФК „Дрина“ Зворник
  14. ФК „Сутјеска“ Фоча
  15. ФК „Милићи“ Милићи
  16. ФК „Романија“ Пале

 

Члан 4.

 

Регионалну  лигу ФС РС група ЗАПАД за такмичарску сезону 2019/2020 година, чиниће следећи клубови:

  

  1. ФК „Горица“ Шипово
  2. ФК „Прогрес“ Кнежево
  3. ФК „Лауш“ Бања Лука
  4. ФК „Братство“ Козарац
  5. ФК „Партизан“ Костајница
  6. ФК „Крајина“ Бања Лука
  7. ОФК „Брдо“ Хамбарине
  8. ФК „Челинац“ Челинац
  9. ФК „Младост“ Котор Варош
  10. ФК „ФСА“ Приједор
  11. ФК „Лијевче“ Нова Топола
  12. ФК „Слога Нектар“ Поткозарје
  13. ФК „Пламен“ Д.Водичево
  14. ФК „Слога“ Ракелић

 

Члан 5.

 

Регионалну  лигу ФС РС група ЦЕНТАР за такмичарску сезону 2019/2020 година, чиниће следећи клубови:

 

  1. ФК „Требава“ Осјечани
  2. ФК „Слога“ Јакеш
  3. ФК „Врањак“ Врањак
  4. ФК „Наша Крила“ Костајница
  5. ФК „Црвена звијезда“ Обудовац
  6. ФК „Хајдук“ Кожухе
  7. ФК „Хајдук“ Баткуша
  8. ФК „Руданка“ Руданка
  9. ФК „Озрен“ Петрово
  10. ФК „Скугрић“ Скугрић
  11. ФК „Слога“ Дуга Поље
  12. ФК „Звијезда“ Какмуж
  13. ФК „Жељезничар“ Добој
  14. ФК „Вучијак“ Мајевац

 

Члан 7.

Регионалну  лигу ФС РС група ИСТОК за такмичарску сезону 2019/2020 година, чиниће следећи клубови:

 

  1. ФК „Власеница“ Власеница
  2. ФК „Подриње“ Тршић
  3. ФК „Младост“ Богутово село
  4. ФК „Омладинац“ Поточари – Брчко
  5. OФК „Трновица“ Трновица
  6. ФК „Јединство“ Роћевић
  7. ФК „БСК“ Батковић
  8. ФК „Рудар“ Угљевик
  9. ОФК „Шековићи“ Шековићи
  10. ФК „Слобода“ Доњи Загони
  11. ФК „Партизан“ Д.Трнова
  12. ФК „Челопек“ Челопек
  13. ФК „Табанци“ Табанци
  14. ФК „Јања 2009“ Јања
  15. ФК „Губер“ Сребреница
  16. ФК „Братство“ Братунац

    

Члан 8.

 

Регионалну  лигу ФС РС група ЈУГ за такмичарску сезону 2019/2020 година, чиниће следећи клубови:

 

  1. ФК „Рудо“ Рудо
  2. ФК „Жељезница“ Трново
  3. ОФК „Подграб“ Подграб
  4. ФК „Хан Пијесак“ Х.Пијесак
  5. ФК „Соколац“ Соколац
  6. ФК „Олимп“ Пале

 

Члан 9.

 

Ова Одлука ступа на снагу даном доношења и односи се на такмичарску сезону 2019/2020

 

                                                                                                Предсједник ФС РС

                                                                                                Миле Ковачевић

 

Иди назад