Куп трофеј припао Звијезди-09

од АС ФС РС

Фудбалери Звијезде-09 побиједили су у 30. финалу 31. издања Купа Републике Српске „др Милан Јелић“ и тако постали 12. различит клуб који је освојио овај трофеј.

Екипа из Етно села Станишићи код Бијељине у финалном мечу на Градском стадиону у Бањалуци побиједила је добојску Слогу послије бољег извођења пенала резултатом 7:6, јер је послије 90 одиграних минута било неријешено – 1:1. Повела је Звијезда-09 голом Годсвила Вадзеа у 25. минуту, а изједначио је Момчило Мркаић у 37. минуту.

Стријелци за Звијезду-09 из пенала били су: Саша Томановић, Дајан Поњевић, Петар Караклајић, Којо Матић, Младен Дујковић и Лука Малић, док су стријелци са „бијеле“ тачке за Слого били: Младен Веселиновић, Марко Брновић, Јосип Квесић, Ајдин Реџић и Милан Милановић.

Побједнички пехар и медаље побједнику и финалистима уручили су потпредсједници Душан Марковић, Бојан Кушљић и генерални секретар Савеза дејан Лукендић.

Фудбалски савез Републике Српске играчима, стручном штабу и руководству Звијезде-09 честита на освојеном пехару.