Борац освојио шести трофеј Купа

од АС ФС РС

Фудбалери бањалучког Борца освојили су шести трофеј Купа Републике Српске “Др Милан Јелић”, први послије једанаест година паузе. Бањалучани су сада на другом мјесту вјечне листе по броју освојених Куп-пехара, а први је и даље бијељински Радник са седам трофеја.

Изабраници тренера Винка Мариновића у 29. финалу 30. издања масовнијег такмичења одиграном вечерас на Градском стадиону у Бањалуци, пред 3.000 љубитеља фудбала, побиједили су прволигаша Лакташе Адмирал бет резултатом 2:1.

Повео је Борац у петом минуту голом Момчила Мркаића послије корнера, гости су изједначили у 45+1. минуту фантастичним евроголом младог Давида Вуковића из слободног ударца, а коначан резултат поставио је Недељко Пишчевић у 62. минуту послије асистенције Николе Нинковића.

Признања за службена лица подијелио је Бојан Кушљић, други потпредсједник, а сребрне медаље финалистима, играчима Лакташа Адмирал бет Душан Марковић, први потпредсједник Фудбалског савеза Републике Српске.

Златне медаље и побједнички пехар капитену Борца Александру Субићу уручио је Вицо Зељковић, предсједник Фудбалског савеза Републике Српске.